Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Sayın Arif Çetin Sınır Kapılarımızı Ziyaret Etti

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Sayın Arif Çetin’in 1 Mayıs 2017 tarihindeki Şemdinli askeri sınır birliklerini denetleme ve ziyaretlerine Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelebi ve bölge komutanları eşlik etmiştir.
Derecik Beldesi sınır birliklerinin ziyareti esnasında Bölge Müdürlüğümüz bağlantı idaresi olan ve yakında fiili olarak hizmet vermesi planlanan Derecik Sınır Kapımızın mevcut hizmet binasında incelemeler yapılmıştır.

Bölgede gerçekleştirilen ziyaretler esnasında Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Şemdinli 34'üncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdoğan Baykal, Derecik Belde Başkanı Ekrem Çetinkaya’nın yanı sıra belde sakinleri ile Kuzey Irak bölgesinden gelen Irak Mergesor Kaymakamı Gafur Ahmet ve beraberinde ki heyet eşlik etmişlerdir.

Sınır birlikleri ziyaretleri ve Derecik Sınır Kapısının mevcut durumu incelendikten sonra bölge komutanlarıyla beraber yakın zamanda Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM'ın teşrifleriyle açılışı yapılan Esendere Sınır Kapısına geçilmiştir. Korgeneral Sayın Arif Çetin, Sayın Bölge Müdürümüz ve bölge komutanlarımız sınır kapımızda görevli personellerimiz tarafından girişte karşılanarak bir süre sohbet etmişlerdir. Sohbetin ardından Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelebi, sınır kapımızda gerçekleştirilen giriş-çıkış işlemleri ve verilen hizmetler hakkında Korgeneral Sayın Arif Çetin’e bilgi verdi.