Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü

Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelebi Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci'nin Bitlis Programına Katıldı

Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelebi Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci'nin Bitlis programına katıldı.

Bitlis'te bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Muş Havalimanı'na gelen Sayın Bakanımız, Muş Valisi Sayın Seddar Yavuz, Bitlis Valisi Sayın Ahmet Çınar, Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelebi ile çok sayıda siyasetçi, STK'lar ve kalabalık vatandaş topluluğu tarafından coşkuyla karşılanmıştır.

Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Bakanımız, Bitlis'in bölgenin önemli kentlerinden biri olduğunu söyledi.

Bakanımız yaptığı konuşmasında kentin gelişmesi, değişmesi ve dönüşmesinin bölgenin değişmesine ve dönüşmesine katkı sağlayacağını belirterek, 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı çerçevesinde Bitlis için 71 müracaatın olduğunu, bunların yatırıma dönüşmesiyle istihdamda da iyi bir noktaya gelinebileceğini ifade etti.

Valilik ziyaretinin ardından Tatvan ilçesine geçerek burada Ticaret ve Sanayi Odası, esnaf odaları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelmesinin ardından esnaf ziyaretleri esnasında Sayın Bakanımıza, Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelebi eşlik etmiştir.