Bölge Müdürlüğümüzde Bayrak Değişimi


Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı iken Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne Bölge Müdürü Vekili olarak atanan Hayrettin YILDIRIM düzenlenen devir teslim töreni ile yeni görevine başladı. Görevi devreden Mehmet ÇELEBİ ise Bakanlık Müşavirliği görevine geri döndü.

Görevi devralan Hayrettin YILDIRIM önce Bölge Müdürlüğümüz hizmet binasında görevli idari amirler ile tanışmasının ardından devir teslim törenine geçildi.

Görevi devreden Mehmet ÇELEBİ törende yaptığı konuşmada “16 aydır yürüttüğüm görevimi eskiden beri tanıdığım ve bu işi layıkıyla yapacağından şüphe duymadığım birine teslim ediyorum. Kendisinin başarılı olacağına inanıyorum. Görev yaptığım süre içerisinde mesai kavramı gözetmeksizin ekibimiz ile birlikte çok başarılı çalışmalar yaptık. Bu bir bayrak değişimidir. Başta yeni Bölge Müdürümüz olmak üzere hepinize başarılar diliyorum ” diye konuştu.

Bölge Müdürümüz Hayrettin YILDIRIM yaptığı konuşmasında “ Sözlerime başlamadan önce burada gerçekleştirmiş olduğumuz devir teslim törenimizin ülkemize, milletimize ve kurumumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmasının devamında, “Öncelikle Sayın Bölge Müdürümüze bu güne kadarki çalışmaları ve katkılarından dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Bölge Müdürümüzden devraldığım bu görevi layıkıyla yerine getirerek hizmet çıtasını daha üst noktalara sizlerle birlikte çıkaracağımıza inanıyorum. Hedefim, tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte ekip ruhuyla hareket ederek, paydaşlarımızla uyum içerisinde, Bakanlığımızın vizyon ve misyonuna uygun olarak gümrük hizmetlerini sunmak olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni görevimin ülkemiz, milletimiz, bölgemiz için hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.