Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü

Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci'nin teşrifleriyle "Üreten Türkiye Konuşuyor" toplantısının ilki Van'da gerçekleştirildi.

Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci'nin teşrifleriyle "Üreten Türkiye Konuşuyor" toplantısının ilki Van'da gerçekleştirildi. 

"Üreten Türkiye Konuşuyor" toplantısının ilki Bakanınımız Sayın Bülent Tüfenkci, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Çiftçi, Bakanlığımız üst düzey birim yöneticileri,  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile HAK-İŞ, MEMUR-SEN, TESK, TİSK, TOBB, TÜRK-İŞ, Türkiye KAMU-SEN, TZOB, ASKON, MÜSİAD, TİM, TÜGİAD, TÜGİK, TÜMSİAD ve TÜRKONFED başkan ve temsilcilerinin katılımıyla Van ilmizde başladı.​

Sayın Bakanımız yapıtğı konuşmada , “Doğru politika ve çözümler sektörle birlikte üretilebilir. Türkiye’yi daha fazla büyütebiliriz. Bu sebeple 'Üreten Türkiye Konuşuyor' temalı toplantılar dizisiyle, Bakanlık olarak üretenlerin ayağına giderek onları dinleyeceğiz. Toplantıların temel hedefi, Başbakanımızın da ifade ettiği gibi, ‘laf laf üstüne değil, taş taş üstüne koyacağız’ anlayışını iş dünyasına yansıtabilmektir. Toplantılarla hükümetimizin ekonomide aldığı tedbirler, sağladığı teşvikler, ekonominin son durumu ve gelecek beklentileri iş dünyasının temsilcileriyle istişare edilecek." dedi. "Ülke olarak daha fazla nasıl üretebiliriz?" sorusuna yanıt aramak üzere farklı illerde toplantılar gerçekleştirileceğini ifade etti.

Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelebi, Sayın Bakanımıza kentte katıldığı açılış ve toplantılar ile çeşitli temaslarda bulunduğu sırada eşlik etmiştir.